středa, 25 kvě 2016 11:50

Jak vybrat kolečkové brusle?

Napsal(a)

Kdo nemá doma kolečkové brusle? Protože brusle patří mezi masově rozšířené sportovní náčiní, které je oblíbené v širokém spektru bruslařů. Na bruslích jezdí děti, puberťáci, ostřílení sportovci i rodiny ve výletním tempu. Že vás to nechytlo? A máte vůbec ty správné brusle? Pro všechny typy bruslařů se vyrábějí vhodné inline brusle, které svými vlastnostmi sedí.

inline skates 681319 1920Jak tedy kolečkové brusle vybrat?

Zprvu se zdá, že na bruslích se zkrátka bruslí a je jedno jaký typ bruslí vyberu. Ale to je mýlka. Vlastnosti a vybavení brusle určují, jak bude brusle rychlá, jak lehce se bude ovládat, zda bude vhodná na dlouhé vyjížďky či spíše do skate parku. Určitě je dobré si odpovědět aspoň na tyto otázky; Bojím se na bruslích? Budu začínat? Chci jezdit rychle? Chci řádit ve skate parku, skákat a jezdit schody? Potřebuju brusle na projížďky s rodinou? Baví mě jezdit pro lepší kondičku?

Podle čeho vybírat a především proč?inliner 1315898 1920

Podle typu brusle tedy dle používání. Jsou zde brusle pro začátečníky, fitness kolečkové brusle, závodní a freeskate či hokej a v neposlední řadě brusle pro děti. Důležitým parametrem jsou i velikosti koleček. Protože platí, že čím větší kolečka tím rychlejší brusle, které zároveň díky velikosti kol lépe pojedou i na hrubém povrchu. A nebudeme si nic nalhávat i cena je důležitá. Cena zkrátka do jisté míry určuje kvalitu zboží. Cena doporučená výrobcem odráží, jak je vybraný model vybaven a pečlivě zpracován.

A co čekat od dětských inline bruslí

Inline brusle pro děti jsou v podstatě ze skupiny bruslí pro začátečníky nebo fitness bruslí. Hlavním rozdílem je nastavitelná velikost v rozmezí tak 3-4 velikostí. Takže inline brusle rostou s dítětem.

Nastavení je jednoduché. Po zmáčknutí nebo uvolnění pojistky z boku bruslí, posunete špičku boty a brusle opět zajistíte. Vnitřní botka na tento systém musí být nastavena a v bruslích je tak o něco menší pohodlí než v botce, která je udělaná jen pro jednu konkrétní velikost.

Kolečka dětských bruslí jsou menší, aby zůstal zachován vhodný poměr velikostí rámu, boty a koleček. Brusle jsou tedy pomalejší. Vybavení bruslí bývá taky o něco horší než u bruslí pro dospělé. Vzhledem k mnohem menšímu zatížení to však nemá velký vliv na životnost.