sobota, 13 srpen 2016 08:15

Výběr odrážedla pro nejmenší - typu "motorka"

Napsal(a)

pavement 841801 960 720Synovi nebo dceři budou dva roky a vy uvažujete o odrážedle? Ale jaké, že? Výběr je veliký, ale jsou všechna odrážedla ta správná a kvalitní pro vás? Při testování odrážedel a odrážecích kol je důležitá bezpečnost těchto výrobků pro děti. Mezi odrážedly ale je těch dobrých pomálu. Pojďme si shrnout ty kritéria, která jsou rozhodující pro výběr odrážedla.

Věk dítěte

Prvním z kritérií při výběru dětského odrážedla je věk dítěte. Odrážedla jsou vhodná až pro děti, které se umí samy z polohy na čtyřech stabilně posadit, stoupnout si a chodit kolem nábytku, ideální je, pokud umí i chodit samy ve volném prostoru. Pro nejmenší je tedy určeno odrážedlo typu motorka.

Bezpečné používání odrážedlachilds bike 1592503 960 720

Při jízdě na odrážedle musí dítě celými chodidly dosáhnout na zem, nestačí mít na zemi jen špičky, ale skutečně se doporučuje vybrat takové odrážedlo, aby mělo dítě na zemi celá chodidla. Odrážedlo musí mít správnou výšku sedátka a řidítek, a mělo by se využívat jen malou část dne zhruba 2 hodiny. Při odrážení má dítě střídat obě nohy, čímž se kompenzuje prohnutí v bedrech.

Dětské odrážedlo typu motorka s řiditelnou přední vidlicí má pro zajištění vyšší bezpečnosti dítěte zvětšený rozchod zadních kol. Odrážedla jsou vyrobena z velmi odolného a lehkého plastu. A díky tomu je lehce ovladatelné a dítě tak velice rychle získává potřebnou jistotou a stabilitu.

Proč koupit odrážedlo?

Odrážedlo se obvykle používá k nácviku stability před koupí kola a slouží pro dítě k rychlejšímu pohybu po venku. Dodává pak dítěti potřebnou oporu a výrazně rozvíjejí jeho pohybové schopnosti a jistotu pohybu. Odrážedla pro nejmenší se pohybují v cenové relaci od 500 do 1000 Kč. Jsou pak v různých variantách jako motorky, zvířátka, auta či traktory.