čtvrtek, 12 kvě 2016 09:05

Jak vybrat tábor z pohledu rodiče- část první

Napsal(a)

Blíží se prázdniny a na řadu tak přichází otázka, jak vyřešit dva měsíce, tak aby byli všichni spokojeni? Jednou z možností, jak naplnit prázdniny novými podněty, kamarády a zážitky, je tábor. A tady to začíná, kdokoliv začíná hledat tábor, zjistí, že nabídka je neuvěřitelně široká. A teď kde začít? Dle jakých indicií postupovat? Ve článku se zaměříme na základní body, které sledovat, když chcete vybrat ten správný tábor.

tipi 848051 1280Bezpečnost otázka číslo jedna

Tuto otázku si pokládá každý rodič jako první. Jak bezpečný bude daný tábor. Můžu se opravdu spolehnout? Tábor, který hledáte, musí být nahlášený na příslušnou hygienickou stanici, místním zdravotnickém zařízení a také na obecním úřadě. Vedoucí jsou pak řádně proškoleni a dbají na celkovou bezpečnost v průběhu celého tábora. A jaké otázky by měly ještě padnout? Jak je tábor připraven na mimořádné situace? Nehrozí velká voda?

Kolik?family 1017508 1280

Cena je také určující. Přece jen je to zásah do rodinného rozpočtu. Ale cena tábora by neměla být rozhodujícím kritériem pro jeho výběr. Nelze tedy říct, jaká cena je nízká a jaká už moc vysoká. To vše se odvíjí od nejrůznějších kritérií- druh ubytování, program tábora, jídlo, výlety. Na táboře, který hledáte vy, je cena stanovena tak, že děti ani rodiče již nebudou mít v souvislosti s táborem a jeho programem žádné další výdaje. Kapesné, které dítěti dáte s sebou, by mělo mít už jen pro vlastní potřebu. A otázky, které by měly zaznít? Jsou v ceně zahrnuty případné vstupy na koupaliště, do památek. Jak je to s dopravou při celodenních výletech?

Dá se organizátorům věřit, je tábor důvěryhodný?

Tohle je těžká otázka a odpověď na ni asi nebude vždy zcela objektivní. Nicméně je důležité zajistit si o provozovateli tábora dostatek informací. Nejlepší je určitě poslat dítě na tábor, který vám doporučí známí na základě vlastních zkušeností, to jsou vždy nejlepší reference. Tady radíme, ptejte se všech okolo, pokud nic neskrývají, určitě dostanete všechny požadované informace.

11707649 786913144750876 4724546282057030133 nMáme o táboře dostatek informací?

Provozovatel nebo hlavní vedoucí správného tábora mají snahu poskytnout vám dostatek informací dlouho před začátkem tábora. Dobrá komunikace je především vizitkou tábora. Před začátkem tábora byste měli vědět odjezd a příjezd, adresu, telefonní číslo na hlavního vedoucího, případně zdravotníka, seznam vybavení, a to vše nejlépe v písemné podobě. Pokud není uvedeno, ptejte se na storno poplatky.