čtvrtek, 19 kvě 2016 13:48

Druhy a systém látkovek

Napsal(a)

Praní, žehlení, praní a žehlení, skládání a k tomu obtížné nasazování? Určitě je toto pravý obraz látkování? Na trhu je několik druhů látkových plen. A my si je postupně představíme. Jejich výhody a nevýhody a nástrahy.

Druhy látkových plenek a jejich systém

Kalhotkové, kapsové, tvarované, vkládací a čtvercové. To jsou druhy látkových plen. Každá se zapíná či zavazuje trochu jinak. Některé mají suché zipy, jiné patentky nebo tkaničky. Pojďme se na ně podívat blíže.

druhy a systm ltkovek1Kalhotkové pleny

Kalhotové pleny jsou velmi savé. Jsou praktické a přebalování je rychlé. Skládání je pohodlné, ale počítejte s objemnějším skladováním. Tyto pleny ale déle schnou a cena se pohybuje kolem 180 Kč až 400 Kč.

Kapsové pleny

Lze říci, že jsou jednoduché. Dobře schnou a miminko má opticky menší zadeček v těchto plenkách. Určitě oceníte, že se dají dobře předpřipravit třeba pro hlídací babičku, a plenky nemusíte vrstvit, stačí pouze vložit. Cena se pak pohybuje mezi 380 - až 460 Kč.

Čtvercové plenydruhy a systm ltkovek2

Jedná se o klasické čtvercové pleny, takové z dob našich maminek. Mají široké využití od přebalování po utírání. Jaké jsou jejich výhody? Proč si pořídit zrovna je? Velmi dobře schnou a dají se využít od narození po nočník. Jedná se také o nejlevnější varianta ze všech. A jsou vhodné pro bezplenkovou komunikační metodu. A na co si dát pozor? Velmi snadno protečou a je zde složitější skládání. Cena se pohybuje od 20 - 50Kč.

Pleny all in one, vše v jednom, 2v1, AIO

Plenku tvoří jak vnitřní savé jádro, tak svrchní nepropustné kalhotky, tudíž jsou velmi praktické při přebalování miminka. Největší výhodou je tedy savost, tento druh není ani objemný. Jen možná budete bojovat s vyšší cenou, protože kupujete kompletní plenu. Připravte se tedy na cenu kolem 250 až 450 Kč.

Svrchní kalhotky

Na všechny pleny, kromě plenek "all in one", je nutné použít také svrchní kalhotky. Svrchní kalhoty nabízejí řadu krásných a neotřelých barev a designů. Nemusíte je pokaždé prát, stačí jen vyměnit kalhotkovou plenu. Svrchní kalhoty se kupují ke kalhotkovým plenkám, dávají se na samotnou plenu, aby nedošlo k úniku moči nebo stolice. Cena je zde kolem 250 až 500 Kč.